Wycieczka do Wadowic
i Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego.

Wadowice to cel wycieczek turystów z całego świata. Tutaj urodził się i dorastał nasz największy Rodak – Jan Paweł II. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zwiedzić to urocze miasteczko. Duże wrażenie zrobiły na nas bazylika oraz muzeum poświęcone Papieżowi. Po długim oczekiwaniu w kolejce mogliśmy zobaczyć osobiste rzeczy młodego Karola oraz te związane z jego posługą jako kapłana, biskupa, kardynała i wreszcie papieża. Są tam między innymi narty oraz wiosła używane w czasie licznych wypraw turystycznych. Oczywiście zafundowaliśmy sobie słynne kremówki – dla większości były wielkim przysmakiem.

Drugim ważnym punktem wycieczki był zamek Lipowiec, który zachował się do dziś w dobrym stanie i nie jest, jak znane nam okoliczne zamki, typową ruiną. Z zapartym tchem wchodziliśmy na wieżę, z której roztacza się niezwykły widok na okolicę i oplatające wzgórze przepiękne buki. Dreszczyku emocji dostarczyły nam także oglądane miejsca związane z okrutnym traktowaniem jeńców oraz legendy opowiadane przez przewodnika.

Na zakończenie wycieczki zwiedziliśmy rezerwat w Wygiełzowie – duży obszar, na którym można zobaczyć drewniany kościółek, karczmę, wiejskie chaty oraz stodoły.  

Kto nie zna tych okolic, niech poświęci dzień i pozna tajemnice Wadowic i Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego.

Wycieczkę zorganizowały panie: Bożena Piskorska, Ewa Zając, Justyna Kiser

Uczniowie klasy Va