Wycieczka do Koziej Zagrody

,,Piękna nasza Polska cała,, -to słowa znanej piosenki, a my możemy do nich  dodać - ale najpiękniejsza jest nasza mała ojczyzna.

Przekonaliśmy się o tym podczas dzisiejszej wycieczki. Wędrowaliśmy Szlakiem Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych. Naszą podroż rozpoczęliśmy od wizyty w gościnnej zagrodzie państwa Szewczyków. Stąd tramwaj konny malowniczymi dróżkami zawiózł nas do Koziej Zagrody. Tu zostaliśmy serdecznie powitani przez  gospodarzy. Państwo Chrostowscy przekazali nam wiele ciekawych informacji o hodowli kóz i korzyściach z niej płynących. Stado pięknych czworonogów pozowało do zdjęć niczym profesjonalni modele i modelki.

Następnie oddaliśmy się degustacji pysznego koziego serka. Potem malowniczo położona wśród   pięknego lasu droga, zawiodła nas do wsi Przybynów. Tu znajduje się ,,Strusia Zagroda,, .Równie gościnnie zostaliśmy powitani przez jej gospodarzy. Pani Dudek, właścicielka gospodarstwa, pokazała pięknie malowane strusie jaja i opowiedziała wiele ciekawostek z życia strusi. Cztery piękne ptaki tak nas zaciekawiły, że niechętnie stamtąd odjeżdżaliśmy. To jednak nie koniec atrakcji. Malownicze dróżki znów zawiodły nas do gościnnej ,,Maciejówki,,. Tu już czekało palące się ognisko. Gospodarze przygotowali poczęstunek, chleb ze smalcem-regionalny przysmak. Kiełbaski też smakowały tak, jak nigdy dotąd. Potem zwiedziliśmy izbę regionalną. Dowiedzieliśmy się, jak dawniej wyglądało życie na wsi, oraz jak  gospodynie domowe robiły sery i masło. Potem był czas na gry i zabawy. Z żalem opuszczaliśmy gościnne progi ,,Maciejówki,, . Dziękujemy wszystkim tym, którzy sprawili, że spędziliśmy ten czas miło, przyjemnie i pożytecznie.

 

 

 

Uczniowie klas III z opiekunami.