Pożegnanie dyrekcji szkoły

 

„Dziś już ostatni dzień w naszej szkole,

szybko minęło 10 miesięcy (…)

Do widzenia przyjaciele,

wspólnych spraw mieliśmy wiele! (…)”

 

   Tą piosenką żegnają się z nami zazwyczaj absolwenci szkoły. Dziś ta piosenka ma szczególną wymowę. Żegnają szkołę nie tylko szóstoklasiści, ale i nauczyciele:

 

- dyrektor szkoły mgr Stanisława Nowak

- wicedyrektor szkoły mgr Urszula Zagrodzińska

- naucz. kształcenia zintegrowanego mgr Teresa Wyporska

 

   Pani Teresa Wyporska związana była z naszą szkołą przez całe swoje zawodowe życie. Od samego początku pracowała z klasami 1-3.

   Pani wicedyrektor Urszula Zagrodzińska przez długie lata pracowała na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Kotowicach. Po likwidacji placówki, od 3 lat była wicedyrektorem naszej szkoły.

Po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek dla długoletniej dyrektorki naszej szkoły – Pani Stanisławy Nowak. Szkoła była dla niej „drugim domem” przez 40 lat. Od 1984r. nieprzerwanie stała na jej czele i kierowała nią z dużym talentem. Pozostawiła wiele śladów swej pracy: odnowione kolorowe klasy, piękna salę gimnastyczną wraz z zapleczem, kompleks boisk sportowych za szkołą, bogato wyposażoną pracownie informatyczną. Po wakacjach dzieci wrócą do wyremontowanej świetlicy i jest to pożegnalny prezent Pani dyrektor dla szkoły. Mamy nadzieję, że na pewno nie będzie to pożegnanie z nami i spotkamy się przy niejednej okazji.

 

„Nie zgaśnie tej przyjaźni żar
co połączyła nas,
nie pozwolimy, by ją starł
nieubłagalny czas.

Kto raz przyjaźni poznał moc
nie będzie trwonił słów
przy innym ogniu w inną noc
do zobaczenia znów.”