Obchody Dnia Ziemi w SP im. Wł. Szafera w Żarkach

 

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia przypomina nam, że stale musimy  pamiętać o ochronie naszego naturalnego środowiska, że jesteśmy cząstką przyrody i bez niej nie możemy istnieć.

Jedną z ekologicznych inicjatyw jest coroczna akcja „Sprzątanie świata”.

27 kwietnia 2005r.  uczniowie SP im. Wł. Szafera w Żarkach przystąpili do oczyszczania ze śmieci najbliższego środowiska. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i duże worki wyruszyli na wyznaczone tereny. W ciągu dwóch godzin akcji zebrali wiele worków śmieci. Znalazły się w nich metalowe puszki, kartonowe opakowania, plastikowe i szklane butelki, makulatura i inne wyrzucone przez ludzi przedmioty.

Troska o Matkę Ziemię była również głównym tematem szkolnej akademii  przygotowanej przez panie Halinę Wyporską i Małgorzatę Gurbałę. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas IIb,  IVb, IVc i Vb.

Młodzi ekolodzy stwierdzili, że dalszej degradacji środowiska „stop” powiedzieć pora, że wszyscy pragną, aby Ziemia pozostała żyzna, urodzajna, by dawała ludziom zdrowie i siły. Ich apel zakończyły słowa: „My Ci pomożemy!”