wycieczka do warszawy

 

W dniach 18-20.10.2017 roku odbyła się wycieczka klas siódmych i szóstej "s" do Warszawy.
Dzień pierwszy spędziliśmy aktywnie przy pięknej jesiennej pogodzie.
Warszawska Starówka- spacer traktem królewskim-Nowy Świat, Krakowskie Przedmięście, dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki, Kościół św. Anny, Kolumna Zygmunta, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, zwiedziliśmy Bazylikę archikatedralną i podziemne krypty , Stare Miasto, Rynek, Barbakan, pomnik Małego Powstańca.
Druga część dnia to pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Ogrom zabawy i ciekawych doświadczeń. Dzień zakończyliśmy w Planetarium, gdzie po krótkim wykładzie obejrzeliśmy film 3D o historii lotów kosmicznych

Dzień drugi rozpoczęliśmy od zwiedzania PGE Stadionu Narodowego . Byliśmy na trybunach, w loży vip, szatniach , w sali konferencyjnej , na punkcie widokowym . Choć przez chwilę mogliśmy się poczuć na gwiazdy football'u;)
Kolejną atrakcją był pobyt w siedzibie Telewizji Polskiej. Kulisty TVP od zaplecza , wizyta w studiach nagraniowych, pomieszczeniach reżyserskich, muzeum TVP. Uczniowie byli zachwyceni zarówno profesjonalnym sprzętem jak i możliwością bycia w studiach gdzie kręcone są programy : "Pytanie na śniadanie" czy też "Jaka to melodia". Popołudnie spędziliśmy w Łazienkach Królewskich -letniej rezydencji Króla Stanisława Augusta.

Dzień trzeci - wyśmienicie bawiliśmy się w Escape Roomie w pokojach o nazwie " Muzeum, Rycerski , Wehikuł czasu". Gra, w której uczestnicy zostają zamknięci na 1 h w tematycznie przygotowanych pokojach zagadek, z których aby się wydostać należy rozwiązać przygotowane wcześniej zadania. Pokoje są zaaranżowane w taki sposób aby gracze mogli maksymalnie wczuć się w swoją rolę i zapomnieć o wszystkim innym poza pokojem.
Po przygodach w escape roomie podróżowalismy metrem i kupowalismy pamiątki.