Turniej Rodzinny w Piłce Siatkowej

 

Do historii przeszedł II Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej rozegrany 14 kwietnia w hali żareckiego gimnazjum. W zawodach wzięli udział uczniowie oraz absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej wraz ze swoimi rodzinami. W kategorii rodzic+ dziecko wystąpiło osiem drużyn, natomiast w kategorii rodzeństwo aż jedenaście. Stojący na wysokim poziomie turniej zakończył się po kilku godzinach emocjonujących zmagań sportowych.
W kategorii rodzic + dziecko kolejność była następująca:
1. Radosław i Norbert Dorobisz
2. Piotr i Daniel Lipiński
3. Grzegorz i Oskar Podlejski
4. Marek i Karol Miśta

W rozgrywkach w tej kategorii wzięli również udział: Aneta, Wiktor, Piotr i Magdalena Garscy, Ewelina i Wiktoria Szpak, Justyna Surma i Dominika Wieczorek.
Świetnie zaprezentowały się rodzeństwa, a zwyciężyli:
1. Kinga i Mateusz Lewandowscy

2. Marta i Dominik Marszałek

3. Ola i Natalia Bernacka

4. Małgorzata i Łukasz Balwierz
Pozostali uczestnicy rozgrywek w tej kategorii to: Klaudia i Kinga Burzyńska, Klaudia i Mateusz Mucha, Dominika i Dariusz Syguła, Laura i Paweł Zamora, Weronika i Oskar Wolscy, Wojtek i Mateusz Morawiec, Paulina i Dominik Kubańscy.
Turniej zorganizowała klasa IID wraz z wychowawcą p. Jarosławem Auguścikiem oraz UKS Lider. Organizatorzy zapewnili uczestnikom sportowych zmagań słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców gimnazjalistów. Dzięki dofinansowaniu Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarkach każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal a najlepsze drużyny statuetki.
Już dzisiaj zapraszamy na III Turniej w roku 2019.

Przygotowały:

Oliwia Bareła
Natalia Bernacka

Fot. Oliwia Bareła
Ola Bernacka