Mickiewicz - moje życie

 

20 listopada 2017 r. uczniowie klas V - VII obejrzeli program słowno - muzyczny pt. "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie" czyli Mickiewicz - moje życie, w wykonaniu krakowskich aktorów: Renaty Nowickiej i Andrzeja Jurczyńskiego.
Spektakl oprawiony muzyką Fryderyka Chopina i Marii Szymanowskiej, wzbogacony kostiumami i rekwizytami z epoki romantyzmu przybliżył uczniom życie i twórczość Adama Mickiewicza. Aktorzy recytowali fragmenty najbardziej znanych utworów wielkiego poety oraz przybliżyli jego biografię. Dziecięca beztroska, młodzieńcza miłość i przyjaźń, twórczość i rozterki wieku dojrzałego, tęsknota za krajem i wolną ojczyzną, zagadkowa śmierć w Konstantynopolu - oto motywy przewodnie przedstawienia. Aktorzy perfekcyjnie wcielili się w role Adama Mickiewicza i Celiny Szymanowskiej, przenosząc widzów do niezwykłych i tajemniczych czasów romantyzmu"
Ważnym akcentem przedstawienia były działania naszego wieszcza na rzecz niepodległości, co jest niezwykle ważne w okresie poznawania przez uczniów historii związanej ze zbliżającym się stuleciem polskiej wolności.