Trzydniowa wycieczka klas sportowych
w Góry Sowie i do Czech

 

Dwie niesamowicie aktywne klasy integrowały się i bawiły w formie przygody z dreszczykiem. W dniach 9-11 maja klasa IVs i VIIs były na trzydniowej wycieczce szkolnej w Górach Sowich i w Czechach.
W pierwszym dniu odwiedziliśmy miasto Frankensteina-Ząbkowice Śląskie. Zobaczyliśmy tam najbardziej krzywą wieżę w Polsce. Kolejnymi atrakcjami były: Twierdza Srebrna, Góra XVIII- wieczna, Twierdza z Donżonem w środku, gdzie wykazać mogli się zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Krzesaliśmy ogień, strzelaliśmy z armaty oraz podziwialiśmy panoramę Gór Sowich, Bardzkich i Kotlinę Kłodzką. Na zakończenie dnia pojechaliśmy do OSÓWKI -podziemnego miasta wchodzącego w skład kompleksu Riese - "Olbrzym" -niedokończonej kwatery Hitlera budowanej w Górach Sowich. Przeprawialiśmy się również podziemną łodzią desantową i z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o historii tego miejsca.
W drugim dniu zwiedzaliśmy Adrspach - skalne miasto w czeskim Parku Narodowym Adršpašskoteplické skály-północny kraniec Gór Stołowych. Kilkukilometrowa trasa zapierająca dech w piersiach oraz rejs łodzią po jeziorku z czeskim flisakiem odbywały się z dozą poczucia humoru :)
W trzecim dniu byliśmy w Folwarku Szyfrów Ławica.
Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Część z nas rozwiązywała zagadki w Escape Roomie – w pokoju tajemnic. Jeśli przez wcześniejsze dwa dni uważnie słuchaliśmy naszego przewodnika, to zdobyta wiedza pozwoliła nam szybciej opuścić pokoje, które były strikte związane z tematyką wycieczki. Pozostała część grupy z ogromnymi emocjami poruszała się po Horror House "W Grobowcu Marianny Orańskiej". Zwieńczeniem wycieczki był spływ pontonami Przełomem Bardzkim po Nysie Kłodzkiej. Pokonaliśmy 15 km z pagajem w dłoniach. Wspierali nas wykwalifikowani instruktorzy i ratownicy WOPR.

Opiekunami byli: p. Mariola Pasikowska, p. Anna Cichoń, p. Mateusz Gawroński i p. Przemysław Maślankiewicz.