Uczniowie z Żarek na scenie zespołu Śląsk

 

„Dziękuję Pani za ogromne zaangażowanie w edukację artystyczną dzieci i młodzieży. Rozpoznawanie, rozwijanie i promowanie twórczej aktywności ucznia jest jednym z ważniejszych elementów wychowania. To dzięki pani pracy uzdolnieni uczniowie mają w przyszłości szansę dołączyć do wielkiej artystycznej rodziny”. Podziękowania o takiej treści podpisane przez dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk Adama Pastucha wręczyła Elżbieta Jatulewicz nauczycielkom Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach – Sylwii Góral, Marioli Pasikowskiej, Kindze Królik i Agnieszce Stróżnej.

25 maja na scenie zespołu Śląsk odbyła się VIII Scena Prezentacji Nauczycieli i Uczniów. Nasze panie ze swymi uczniami przedstawili następujące prezentacje:

- zespół Iskra wykonał trzy utwory instrumentalne na flet z akompaniamentem pianina: Quantanamera, Woogie boogie, Lets twist again; M. Chocaś zagrała solo na pianinie tango argentyńskie,

- zespół Step – dance wykonał układ choreograficzny na stepach Step by step,

- zespół Los Salseros zaprezentował taniec salsa – hip hop.

Występy podobały się publiczności.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z przeróżnymi formami aktywności scenicznej, literackiej i plastycznej. Pobyt w siedzibie Śląska zaowocuje z pewnością nowymi pomysłami.

- Jesteście najlepszymi nauczycielami w województwie. Macie odwagę występować z uczniami; inspirujecie ich do wspaniałej zabawy, nieskrępowanej twórczości, która rozwija wyobraźnię i osobowość młodych ludzi – powiedziała E. Jatulewicz, zastępca dyrektora ds. edukacji regionalnej przy zespole Śląsk, zwracając się do opiekunów.

Dodajmy, że umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i sportowe uczniowie SP w Żarkach mogą rozwijać w czasie zajęć pozalekcyjnych, których oferta jest bardzo bogata i dostosowana do zainteresowań dzieci.