Wesołe Mikołajki

 

Głośne ho-ho-ho, dźwięk dzwonka i szum anielskich skrzydeł oznajmiał 04.12.2009r. kolejnym klasom Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach , że zbliża się do nich Święty Mikołaj z prezentami. Tradycyjnie już świętego z aniołkami zaprosiła dyrekcja szkoły, a paczki ze słodkościami pomogły mu przygotować mamy z Rady Rodziców. Najbardziej z wizyty cieszyli się najmłodsi pierwszo i drugoklasiści.

Wielki aplauz wywołały wierszyki i piosenki w wykonaniu nauczycieli, których Mikołaj też obdarował słodkim wafelkiem, ale nie za darmo… Święty zawitał również na małą salę gimnastyczną, gdzie trwał Quiz Mikołajkowy z Języka Angielskiego. To też już tradycja naszej szkoły – klasy trzecie goszczą raz w roku swoich rówieśników z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Masłońskiem.

Wesołe zabawy zorganizowały nauczycielki SP Żarki:
Dorota Brzegowska , Barbara Piskorska , Aleksandra major i Agnieszka Strózna. Oprócz typowych dla quizów pytań dzieci bawiły się rozwiązując zadania matematyczne i popisywały się znajomością wierszyków – wszystko oczywiście odbywało się w j. angielskim.

Odwiedziny Mikołaja – przyjęte z wielką radością – były miłym przerywnikiem w rywalizacji. Konkurs prowadziła Pani Agnieszka Strózna pomysłodawczymi i autorka większości zadań. Najlepsi w Quizie okazali się exaegwo goście z NSP w Masłońskiem i klasa IIIb SP Żarki.

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali nagrody rzeczowe.